HebraWiki-projekt
Switch to English Publikált cikkek (HebraWiki honlap) Feltöltött cikkek (Wikipédia) HebraWiki-szemináriumok
A HebraWiki-projekt célja a hebraisztika/judaisztika témakörébe tartozó cikkek készítése, illetve tudományos igényű javítása a Wikipédia enciklopédiában.
Módszertanunk
Cikkeinket tanszékünk hallgatói fejlesztik oktatóink szupervíziója alatt, publikációs lehetőséget kínálva hallgatóinknak. A fejlesztési folyamat a hagyományos többkörös szerkesztőségi folyamatot követi, HebraWiki-kurzusokkal, workshopokkal, illetve online támogatással. A legjobb cikkeket először a HebraWiki-projekt weboldalára töltjük fel mint elsődleges médiumra, megőrizve ezzel a szerzőséget, és szavatolva a cikk eredeti állapotának tudományos színvonalát. A végleges verziót a honlapunkról másoljuk be a Wikipédiára a Creative Commons licenc alatt.
Témaválasztásaink
Kiválasztott témáink felölelik a zsidóság történetét és irodalmát az óizraeli kortól kezdve egészen a modern korig. Témaválasztásunk során elsődlegesen a magyar nyelvű Wikipédia oldalt vesszük alapul. Főbb témaköreink:
Bibliatudomány Magyarországi zsidó történelem Magyar-zsidó irodalom
Együttműködés a DRHE Ószövetségi Tanszékével
A HebraWiki-projekt keretében a DRHE Ószövetségi Tanszéke a 2015/2016-os tanév őszi félévében meghirdette a „Bibliatudomány és világháló. Az internetes lexikográfia módszertana” c. szemináriumot. A kurzus során a magyar nyelvű Wikipédia ószövetségi könyvekről szóló szócikkeinek szakmai felülvizsgálatát és fejlesztését tűztük ki célul. Az Ószövetség könyveinek mindegyikéhez tartozik már magyar szócikk, melyek azonban legtöbb esetben nem kidolgozottak, megmaradnak a rövid tartalmi ismertetés szintjén.
Projektvezetők/-szerkesztőség
Dr. Bányai Viktória, tudományos főmunkatárs (MTA) Dr. Koltai Kornélia, egyetemi adjunktus (ELTE) Dr. Marossy Attila, rendszeres vendégelőadó (ELTE), projekt-koordinátor
Jogi megjegyzés
A HebraWiki-projekt keretében készülő cikkek a Creative Commons Nevezd meg! -- Így add tovább! licenc alapján használhatóak fel.
Vissza a Hebraisztika főoldalra
|