1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F | Tel.: +36 (1) 411-6749 | email: aht@btk.elte.hu
 Nyitólap Main page
 Hírek News
 General Information
 Assziriológia Assyriology
 Hebraisztika Jewish Studies
 HebraWiki Project
 Munkatársak Faculty&Staff
 Órák Courses
 Könyvtár Library
 Kiadványok Publications
 Cikkek Articles
 Irattár Archives
 Kutatás Ongoing research
 Hasznos linkek Links
 Volt hallgatók Alumni
 Szakdolgozatok Theses

Felvételi hebraisztika mesterképzési szakra
(Hebrew Studies MA)

Felvételi követelmények (a 2016-ban elfogadott Képzési és kimeneti követelmények szerint)

4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a keleti nyelvek és kultúrák alapképzési szak hebraisztika szakiránya.

4.2. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehetők: a bölcsészettudomány képzési terület alapképzési szakjai és a hittudományi alapképzési szakok.

4.3. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.

9.4. A 4.2. pontban megadott oklevéllel rendelkezők esetén a mesterképzési képzési ciklusba való belépés minimális feltételei:

A hebraisztika szakiránytól eltérő korábbi keleti nyelvek és kultúrák alapképzési tanulmányok esetén és más alapképzési oklevél birtokában a mesterképzésbe való belépéshez 50 kredit szükséges a keleti nyelvek és kultúrák alapképzési szak hebraisztika szakirányának ismeretköreiből. A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató ezekből a korábbi tanulmányai alapján legalább 30 kredittel rendelkezzen. A hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szerezni.

A mesterképzés iránt érdeklődőknek javasoljuk, hogy vegyék fel a kapcsolatot a programfelelősökkel az aht@btk.elte.hu címen; aki nem a 4.1. pontban megadott alapszakon szerzett diplomát, annak ezt feltétlenül érdemes megtennie!

 

A felvételi eljárás sajátosságai 
A felvételi csak szóbeliből áll. Ennek során a bizottság (1) a benyújtott szakdolgozat vagy tanulmány tágabb témakörében tesz fel kérdéseket; (2) meghallgatja a jelentkező elképzeléseit arról, hogy a mesterképzés keretei közt milyen témakörben tervez kutatásokat végezni; (3) felméri a jelentkező forrásnyelvi tudásszintjét a választott szakirány és a kutatási elképzelések nyelvi követelményeitől függően (ennek célja annak megállapítása, hogy milyen nyelvi fejlesztésre van szükség).